Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О151101 (Миколаїв – Херсон) – Любомирівка – Першотравневе – (Казанка-(Р-47)) км 0+000 – км 11+000

ТОВ "Європейська дорожньо-будівельна компанія" продовжує нарощувати обсяги виконання робіт. Черговим завданням для персоналу нашої компанії стало реалізація проекту з капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О151101 (Миколаїв – Херсон) – Любомирівка – Першотравневе – (Казанка-(Р-47)) км 0+000 – км 11+000. Дорога О151101 від с.Шевченкове до с.Галіциново має стати з'єднувальною транспортною артерією між дорогою державного значення М-14 та вантажними портами, розташованими на Бузькому лимані. З огляду на значний вантажопотік, що буде рухатися даною дорогою, проектною документацією передбачено влаштування дорожнього одягу жорсткого типу, тобто цементобетонного.

Хоча дана дорога відповідно до класифікації автомобільних доріг України належить до доріг місцевого значення, проектними рішеннями на каптіальний ремонт передбачено застосування сучасних технлогій та матеріалів. Так, наприклад, для герметизації швів проектною документацією передбачено застосування попередньо-сформованих ущільнювачів, застосування яких усіма учасниками дорожньо-будівельного ринку стало можливим після гармонізації європейського стандарту на вказану технологію в Україні, що була проведена спеціалістами нашої компанії спільно з НДІ Будівельних виробів та матеріалів. Крім того, необхідний коефіцієнт зчеплення колес транспортних засобів із покриттям буде забезпечений шорсткістю покриття, що нанесена за сучасною технологією "тихий бетон", яка також була запозичена з європейської практики та тільки почала впроваджуватися на території України.

Роботи на об'єкті були розпочаті в середині вересня 2021 року. За цей час на об'єкті було виконано фрезерування покриття на всій протяжності ділянки дороги, розбирання конструкції існуючого дорожнього одягу на ділянці довжиною 9 км, влаштування основи із щебеню тов.0,20 м та щебенево-піщаної суміші фр.0-40 мм укріпленої цементом до марки М20 на ділянці загальною протяжністю 7 км. Також виконано укладання верхнього шару покриття із цементобетону класу міцності на розтяг при згині Вtb 4.0 на ділянці загальною протяжністю 3 км. Рух по відремонтованій ділянці дороги заплановано відкрити до кінця 2021 року.

Вiдео проекта

Галерея проекта

Ще фото